KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7919473
*
nr 791 9473
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Akvarell, Martin Säflund (1894-1976), 31x23
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 18:06:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 23:31:16
1
600 kr
18/11 08:56:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
nr 791 9473
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Akvarell, Martin Säflund (1894-1976), 31x23
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 23:31:16 | 1 | 600 kr |
18/11 08:56:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Martin Säflund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22